Skip to content

Михайличенко В’ячеслав Олександрович

(1970–1990)

mihajlichenko

Михайличенко В’ячеслав Олександрович народився в м. Харкові 4 квітня 1970 року. Навчався в школі №146. Після закінчення школи вступив на навчання в ПТУ №14 в 1985 році. Закінчив училище в 1988, отримавши спеціальність газоелектрозварника 4 розряду. З цієї ж спеціальності його взяли в армію.

Захоплювався картингом.

Служив в Німеччині (НДР), польова пошта 35049. Мій син говорив, що вони ходили на охоронюване звалище в пошуках заготовок для зварювання підставок для снарядів.

За сімейними обставинами він прибув з Німеччини у відпустку і тут же захворів. Його помістили в Харківський військовий госпіталь. Звідти його направили в 29 лікарню, в гематологічне відділення. З 21 березня по 27 квітня він лежав у госпіталі ім. Бурденко в Москві.

5 жовтня 1990 року він помер.

Коли робили рентгени, мені сказали, що у нього, як чорнобильське захворювання, – рак крові, кісткового мозку та лімфи.

Коли я після смерті сина звернулася за пенсією для внучки в Дзержинський военккомат, там відповіли, що не можуть нічим допомогти, так як «сина вашого до армії забирали абсолютно здорового та домагайтеся пенсії самі». Я виховала дитину одна. Взяли в армію єдиного годувальника здоровим. За якихось 10 днів армійської відпустки він помер вдома з таким страшним діагнозом, і я повинна була сама домагатися пенсії!

По справедливості єдиного сина не повинні були б брати в армію.

Юрова Катерина Петрівна

 

Від редакції: Обласний союз солдатських матерів звернувся до райвійськкомату та облвійськкомату. Матері В’ячеслава і дочці його було видано посвідчення серії «Г».

Справедливість була відновлена ​​тільки в 2003 р. тобто через 13 років після загибелі сина та батька.

Published inДзержинський р-н

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Author by Compete Themes
© ХОССМ 1993—2021